Kalendarz reklamowy

Kalendarz, jako sposób reklamy firmy

Produkcja kalendarzy reklamowych nie jest trudna, bo powinno się znać ogólne zasady dotyczące składu i drukowania, a w przyszłości tylko zrobić intencja takiego kalendarza i posłać ten intencja do druku. Raz utworzony projekt można powielać niejednokrotnie, w zależności od zapotrzebowania klientów. W dobie tak dużego zainteresowania reklamą popularne stają się różnorakie sposoby.

Producent kalendarzy reklamowych perfekcyjnie zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele osób poszukuje takiej promocji i oferuje różnorakie rodzaje kalendarzy, począwszy od tych niewielkich, w formie wizytówek, przez takie o schemacie A5, A4, a nawet trójdzielne, które mają format wielkości 3 razy A4.

Kalendarze reklamowe produkuje się masowo. Jeden projekt pozwala wykonać wiele kalendarzy, więc tutaj można wykorzystać innowacyjne technologie drukarskie. Nad składem kalendarza w każdej sytuacji pracuje grafik, który umie rozmieścić stosownie wszystkie elementy i zadbać o jakość pliku, który pójdzie do druku. Producent kalendarzy reklamowych kładzie wielki nacisk na stylistykę i wygląd własnego projektu, bo tylko ciekawe kalendarze znajdują odbiorców. O ile chodzi o te reklamowe, to firma musi być usatysfakcjonowana projektem, a przy tym również projekt powinien być w miarę estetyczny, ażeby być interesującym dla osób, które będą się z nim spotykać. Dlatego również producent kalendarzy reklamowych próbuje znaleźć taki złoty środek, dzięki któremu właściwie każdy mógłby być w tym kontekście zadowolony. Kalendarze kosztują od kilkunastu gr za sztukę do kilku pln za sztukę. Jeśli kalendarz występuje w formie takiego bloczku albo zeszytu, to koszt pojedynczego dla klienta detalicznego może wynosić wręcz kilkadziesiąt pln, gdy przykładowo kalendarz jest oprawiony w skórę. Klienci firmowi, którzy zamawiają kalendarze reklamowe, zwykle nie płacą za dosłownie zdecydowanie najlepszy kalendarz więcej, niż kilkanaście pln, ale kalendarz taki również nie jest wręczany każdemu klientowi, tylko tym wybranym.

Źródło: http://www.aldo-kalendarze.pl

Reklama