Najlepsze sposoby na promocję twojej marki

Reklama w sieci

W obecnych czasach na pozycję strony w wynikach wyszukiwania ma wpływ nie tylko sama ilość linków kierujących do danej strony oraz jakość strony z jakich te linki pochodzą ale również i parametry powiązane z samą prędkością ładowania się dokładnie sprecyzowanej strony internetowe. Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych polega dziś zatem w sporej mierze także na wielu aspektach technicznych związanych z szybkością serwowania danej strony. Dlaczego szybkość ładowania się strony do pamięci przeglądarki miałaby więc wpływać na jej pozycję w wynikach wyszukiwania?
Oczywiście ma to własne logiczne stwierdzenie i obecne pozycjonowanie stron po prostu musi brać pod uwagę to jak bardzo szybko dana strona będzie w stanie wyświetlić się na ekranie komputera albo telefonu komórkowego czy tabletu.

Internauta który będzie musiał zbyt długo czekać na wyświetlenie się treści na swoim urządzeniu na 100 procent wróci do rezultatów wyszukiwania i przejdzie do kolejnej strony spełniającej zadane przez siebie kryteria wyszukiwania. Wyszukiwarki skrzętnie notują tego typu zachowania i na ich podstawie dokonują niezbędnych modyfikacji i korekty w rankingu stron internetowych. Nie pozostaje to bez wątpienia bez wpływu na upowszechnianie strony w internecie.
Jeszcze kilka lat temu specjaliści od seo dbali przede wszystkim o właściwe linkowanie do pozycjonowanych przez siebie stron www. Dziś muszą analizować bardzo sporo dodatkowych czynników branych pod uwagę przez algorytmy wyszukiwarek. Na pozycję strony w wynikach wyszukiwarki będą miały wpływ wszystkie parametry, które w jakiś sposób wpływają na użytkowanie danej strony. Ogromne znaczenie ma nie tylko i wyłącznie prędkość ładowania się o treści niemniej jednak i sposób jej prezentacji. Bardzo ważne jest również to czy dana strona dostarcza interesujących treści.
Obserwując zachowania użytkowników internetu (zwłaszcza sprawdzając jak w dużej liczbie przypadków wracają oni do strony z wynikami wyszukiwania) algorytmy wyszukiwarek są w stanie określić czy na danej stronie konkretny użytkownik znalazł to, czego realnie w internecie szukał. Na podstawie czasu przebywania na danej stronie można dziś z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, czy na konkretnych stronach internetowych dana osoba znalazła treści najlepiej odpowiadające na zadane w wyszukiwarce pytanie. Można zatem wpływać na pozycję strony w wynikach wyszukiwania starając się ażeby wszystkie teksty lub treści multimedialne na danej stronie były zwyczajnie ciekawe i ciekawe.
Źródło: mocne pakiety seo.

Reklama