Kiedy iść do radcy prawnego, a kiedy do adwokata

Praca prawnika i radcy prawnego

W teraźniejszych czasach nietrudno jest o szybkie rozstania. Częstokroć jednak są one powodami rozwodów, których na nieszczęście jest coraz więcej. Spowodowane je to tym, że niemała część osób decyduje się wziąć ślub w bardzo młodym wieku, a potem ponosi tego konsekwencje.

W większości przypadków w trakcie rozwodu istnieje sporo sporów dotyczących podziału majątku, czy opieki nad dzieckiem. Rozwód jednak może również przebiec na drodze pokojowej, czyli takiej, w której małżonkowie rozstają się w relacji przyjaznej. Jednakże, kiedy jest odwrotnie, sprawa się komplikuję i nie jest już tak przyjemnie.

W takiej sytuacji w wielu sytuacjach dochodzi do wielu konfliktów. Najczęściej problemy występują pośród sprawowaniem opieki nad dzieckiem. To działanie natomiast jest bardzo zależne od tego, z czyjej winy i z jakiego powodu związek się rozpadł. Wiadomym faktem jest, że osoba, która zepsuła małżeństwo z przyczyn alkoholowych lub z powodu przemocy domowej, dziecka pod swoją opiekę nie dostanie. W znaczącej liczbie przypadków dosłownie będzie miała ta osoba zakaz zbliżania się do dziecka. Kiedy natomiast obydwaj rodzice są odpowiedziani, sąd już decyduje, z którym rodzicem zostanie dziecko. W takiej sytuacji drugiemu opiekunowi przysługuje obowiązek zapłaty na rzecz dziecka comiesięcznych pieniędzy, którymi w tym przypadku są alimenty. W znaczącej liczbie przypadków jednak istnieje fakt, że osoba nie jest w stanie płacić alimentów, w takim wypadku są one płacone z funduszu alimentacyjnego, a w zamian za to, dana osoba musi odpracować te pieniądze. Za zdolność płacenia, a nie wywiązywanie się z obowiązku, osoba taka może dosłownie natrafić do więzienia. Spowodowane jest to tym, że właśnie nasze prawo jest bardzo zaostrzone. Prawo rodzinne jest jedno i zmienić się go nie da, dlatego najlepiej jest przestrzegać wszystkich panujących w nim zasad. Ich złamanie może źle się skończyć.

Warto sprawdzić: rozwód.

Reklama