Lampy i kinkiety do wnętrz

Kupujemy lampy do domu

Planujesz świetnie urządzić własną łazienkę? Jednym z istotnych elementów tego pomieszczenia są dobre lampy. Jednak wybór dobrego oświetlenia wcale nie jest taki łatwy jakby się mogło wydawać. Powinno się zwrócić uwagę na to, aby oświetlenie było praktyczne, o stosownej barwie światła czy także , ażeby równomiernie oświetlało całe pomieszczenie.

Ile i jakie źródła światła?
Najważniejszą rzeczą jeżeli chodzi o oświetlenie łazienki to źródło światła, które równomiernie oświetli właściwie każdy fragment łazienki. Najważniejsze jest dobre oświetlenie lustra , a oprócz tego umywalki. Jeżeli już chodzi o oświetlenie kabiny prysznicowej można zastosować dodatkowe punktowe oświetlenie. Jeśli chodzi o to zadanie to świetnie sprawdzą się kinkiety ze specjalnymi żarówkami. Jeśli chodzi o rodzaj światła to można spokojnie zastosować świetlówki i halogeny. Jeżeli już jednak halogeny będzie chciało się zastosować do oświetlenia lustra to niestety spowoduje to powstawanie cieni co będzie brzydko wyglądało.

Oświetlenie ogólne
Jeżeli chodzi o oświetlenie ogólne to bardzo dobrze sprawdzają się w tym zakresie plafony, w których należy zastosować należycie mocne żarówki. Bez wątpienia światło tego rodzaju przydaje się przy sprzątaniu czy też ogólnych czynnościach higienicznych. Przy łazience mniej więcej 6 metrów kwadratowych powinno nam starczyć oświetlenie o mocy 75W. Można także zastosować kilka żarówek o mocy 50W co także powinno spokojnie doświetlić całe pomieszczenie.

Oświetlenie lustra
Jeśli chodzi o zrobienie dobrego makijażu to światło powinno oświetlać osobę wykonującą makijaż w taki sposób, ażeby nie konwertować koloru jej twarzy. Do takiego celu najlepiej sprawdzają 2 oprawy zamontowane po obu stronach lustra. Można także zamontować kilka opraw o małej mocy nad górną krawędzią lustra.

Jak widać zrobienie idealnego oświetlenia do łazienki wcale nie jest łatwe jakby się mogło wydawać.

Sprawdź również informacje na stronie: producent lamp

Reklama