Woda dla zdrowia

Nawyk picia wody

Każdy kto choć ciut interesuje się biologią wie, że organizm człowieka w 70 procentach składa się z wody. Niełatwo więc się dziwić, że to jaką wodę pijemy ma wpływ na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Okazuje się jednakże, że dużo osób zupełnie nie przywiązuje uwagi do tego co pije.

Spożywamy zatem najczęściej kranówkę dostarczaną przez miejskie sieci wodociągowe albo kupujemy najtańszą wodę oferowaną przez markety. To poważny błąd, który powielany, może w długim okresie czasu powodować przykre konsekwencje dla naszego zdrowia.

Aby nie tracić czasu na chodzenie po lekarzach, warto już w tej chwili pomyśleć nad wyborem najlepszej wody dla siebie. Aby to zrobić należy najpierw uprzytamnić sobie co możemy nabyć w sklepach. Najtańszym produktem sprzedawanym konsumentom jest woda źródlana. Choćby jej nazwa brzmi efektownie, swym składem zazwyczaj przypomina łatwą kranówę. Obok wód źródlanych na sklepowych półkach znajdziemy te mineralne. Najlepsza woda mineralna powinna być nie tylko i wyłącznie krystalicznie czysta, lecz a przy tym mieć odpowiednią ilość związków mineralnych mających dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka.

Woda mineralna wysokozmineralizowana może charakteryzować się zarówno specyficznym zapachem jak i smakiem. Dotyczy to zwłaszcza wód leczniczych sprzedawanych w uzdrowiskach i sanatoriach. Jeśli zależy nam jednakże na neutralnym zapachu i smaku wody musimy postawić na te uniwersalne. Warto wybierać te, które posiadają dużo składników, których brakuje przeciętnemu człowiekowi. Jakie to składniki? Głównie magnez. Woda mineralna z magnezem pomaga na bieżąco uzupełniać jego niedobory, które mogą wynikać na przykład. z nadmiernego stresu. Warto zatem pić ją dzień w dzień by nie dopuścić do wyczerpania jego zapasów w organizmie. Magnez w wodzie jest dobrze wchłaniany przez organizm, dlatego umożliwia ze znakomitym skutkiem uzupełniać jego braki. Osoby pijące wodę mineralną wysokiej jakości nie muszą w dodatku spożywać suplementów diety z tym czynnikiem.

Zobacz więcej: Woda źródlana.

Reklama