Dekoracje i dodatki

Elegancja we wnętrzach

Na ogół wnętrza mieszkalnego albo usługowego składa się cała masa najmniejszych elementów, które tworzą razem klimat przytulny (w przypadku mieszkania) albo sprzyjający pracy (w sytuacji gabinetu albo przestrzeni biurowej). Żeby aranżacja wnętrza była spójna wybieranie kolejnych detali na nią się składających nie może być poddana działaniu przypadku. Tak jak we wszystkich dziedzinach życia, tak i w projektowaniu wnętrz, wymagany jest specjalista, którym jest projektant/architekt wnętrz, będący osobą ukierunkowaną na kreowanie przestrzeni ergonomicznej, przytulnej albo nietypowej, zgodnie z potrzebami indywidualnymi każdego inwestora.

W zależności od tego czy projektowane wnętrza dotyczą wnętrz w domu jednorodzinnym czy na piętrze wielkiego biurowca, w operze czy w salonie kosmetycznym, formułowane są konkretne działania polegające na dobieraniu kolejnych elementów wyposażenia pomieszczeń, które będą odpowiadały obowiązującym funkcjom danej przestrzeni mieszkalnej bądź publicznej. W porozumieniu z inwestorem architekt wnętrz określa funkcje, jakie będą pełniły kolejne sfery przestrzeni w budynku. Wydziela tym samym podziały na strefy funkcjonalne, wyznacza piony sanitarne lub łazienki, najdogodniejsze miejsce, przykładowo. pod względem nasłonecznienia, na kuchnię lub sypialnię, precyzuje dokładnie sprecyzowane parametry danej przestrzeni i poprzez zgromadzenie i uporządkowanie tych wszystkich informacji ustala odpowiednie danemu wnętrzu rozwiązania zarówno pod względem miłym dla oka, jak i technicznym, a nieraz konstrukcyjnym.

Najlepszy architekt pomieszczeń to taki, który posiada wykształcenie albo co najmniej niezbędne doświadczenie techniczne i sprawnie porusza się w przestrzeniach architektonicznych, dzięki temu wszelkie projekty nie kolidują z standardami budowlanymi i są możliwe do realizacji bez konieczności konsultacji.

Zobacz: biuro projektowe Kraków.

Reklama