Analizatory i mierniki

Urządzenia do zadań specjalnych
Kalibratory to dobrej jakości urządzenia pomiarowe. Pobierają energię elektryczną ze źródła zasilania. Warto wiedzieć, iż w zmodyfikowanej formie kalibratory dostarczają pobraną energię do obciążeń, które są podłączone na wyjściu tego urządzenia.

Ważne jest to, że kalibratory najczęściej podłączone są do jednofazowej sieci energetycznej. W pewnych sytuacjach są podłączone też do akumulatora napięcia stałego. Warto mieć świadomość tego, że na rynku znajdują się różnorakie kalibratory. Są to mierniki wielofunkcyjne. Mogą służyć na przykład do pomiaru napięcia.

Nic nie stoi na przeszkodzie by kalibratory użyć do pomiaru prądu. Tego typu mierniki wielofunkcyjne służą też do pomiar mocy czy rezystancji. Sporo osób zastanawia się jakie elementy zastosowano w zwykłych kalibratorach. Powinno się podkreślić, że jest to między innymi wyjściowe urządzenie do regulacji. Przy jego udziale nastawia się wartość wielkości wejściowej. Istotne jest tutaj źródło odniesienia, które stanowi źródło wielkości elektrycznej do porównywania z wielkością stabilizowaną. Kalibratory posiadają też komparator porównujący wartość wielkości wyjściowej z wartością do której jest ten parametry odnoszony. Nie brakuje tam także wzmacniacza błędu.

Odpowiada on w każdej sytuacji różnicy sygnałów komparatora. Kalibratory mają też finalny zakres regulacji odpowiadający za wartość wielkości wyjściowej. To wszystko powoduje, że są to mierniki wielofunkcyjne i mają bardzo szerokie wykorzystanie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych czy naprawczych.

Sprawdź również informacje na stronie: sonel.

Reklama