Odpowiedni system kominowy

Systemy kominowe dla domu
Współczesne instalacje do odprowadzania spalin znacznie różnią się od rozwiązań tradycyjnych. Przede wszystkim wyróżniają się rodzajem wykorzystywanych materiałów, a również wielowarstwową konstrukcją. Montowane w budynkach mieszkalnych i użytkowych nowoczesne systemy kominowe składają się z kliku warstw pełniących różne funkcje.

Oprócz właściwego wkładu kominowego, który wykreowany jest z ceramiki lub stali nierdzewnej, nowoczesny komin wyposażony jest w warstwę izolującą. Część konstrukcyjną stanowią natomiast najczęściej pustaki z betonu komórkowego. Modułowa konstrukcja komina pozwala szybki montaż instalacji w różnorakich konfiguracjach. Dobrą właściwością kominów wyposażonych w warstwę izolacyjną jest możliwość ich montażu na zewnątrz budynku. Jeżeli już w danym budynku nie ma tradycyjnego komina lub wszystkie instalacje są zajęte, istnieje możliwość stworzenia zewnętrznego systemu odprowadzania spalin. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji montażu dodatkowego kominka czy kotła grzewczego w budynku. Jeżeli decydujemy się na tradycyjny piec węglowy polecam zainwestować w komin ceramiczny. Jeżeli już jednakże nasz nowy kocioł jest zasilany olejem opałowym albo gazem wystarczy instalacja ze stali nierdzewnej.

Współczesne konstrukcje posiadają płaszcz zewnętrzny, warstwę izolacyjną , a oprócz tego wkład stworzony z ceramiki lub blachy nierdzewnej. Instalacja zewnętrzna nie wymaga umieszczania podstawy konstrukcyjnej, niemniej jednak może być wyprowadzona bezpośrednio z kotła grzewczego. Płaszcz zewnętrzny ma za zadanie ochronę komina przed wpływem czynników zewnętrznych, a izolacja gwarantuje odpowiednią temperaturę spalin. Bardzo bardzo ważną kwestią jest efektywne izolowanie całej instalacji przed dostępem wody deszczowej. Dlatego współcześnie stosuje się zakończenia o różnym kształcie w zależności od usytuowania danego budynku.

Sprawdź tutaj: wykonam komin systemowy cena.

Reklama