Kursy dla lekarzy i kosmetologów

Kursy doszkalające
Branża beauty w naszym kraju przez cały czas się rozwija i powstaje coraz więcej gabinetów kosmetycznych czy medycyny estetycznej. Polki są zdecydowane poprawiać urodę nieco bardziej inwazyjnymi metodami, niż jedynie same kremy czy maseczki. Z tego wzgledu każda pani, która pracuje w tej branży powinna pomyśleć o poszerzeniu swoich umiejętności, ażeby móc prócz tego zarobić na popularnych zabiegach.

Na jakie szkolenia w tym zakresie warto postawić?

Walka ze zmarszczkami i cellulitem

Przykładem może być kurs botoksu. Ten preparat wstrzykuje się pod skórę, ażeby zadziałać na mięśnie twarzy. Dzięki zabiegowi rozluźniają się one, co usuwa zmarszczki i przeciwdziała powstawaniu kolejnych. Oczywiście jest to zabieg wymagający specjalistycznych kwalifikacji i nie może go wykonywać osoba wykwalifikowana. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby po kursie wręczane były certyfikaty poświadczające nabycie nowych kwalifikacji. Dalszym ciekawym i przydatnym szkoleniem jest kurs drenażu limfatycznego, czyli specjalnego masażu, który poprawia przepływ limfy. Taki masaż zalecany jest między innymi na obrzęki i cellulit.

Nowe umiejętności zdobyte podczas kursów na 100 procent przyciągną do gabinetu kosmetycznego kolejne klientki. Warto więc zainwestować w wiedzę , a ponadto naukę praktycznej strony wykonywania wymienionych zabiegów. Przed wyborem kursu warto sprawdzić rekomendacje innych uczestników. Organ szkolący powinien mieć bowiem odpowiednią renomę. Klientki muszą czuć, że oddają się z fachowe, rewelacyjne ręce, nim zdecydują się na zabieg.

Zobacz również: szkolenia dla kosmetologów.

Reklama